Uudis

Galerii Positiivi akendel näeb näitust, mis lahkab sotsiaalse võrdsuse teemat

Mari Saarepera ja Tauri Mae tandemnäitus „Võrdne, mitte võrdne!“ tegeleb sotsiaalse võrdsuse teemaga, mis on umbes-täpselt sama vana kui inimkond. Kunstnikud soovivad näidata, kuidas võrdselt loodud teos ei pruugi olla võrdne ning kuidas seda on võimalik erinevalt presenteerides näiliselt muuta, viidates nii tänapäeva (sotsiaal)meediale. Näitus on avatud galerii Positiivi akendel Roo 21a Tallinn 15.03.-11.04.2021.

Saarepera ja Mae võtavad võrdsuse teemal sõna läbi fotoseeria, mis on jäädvustatud performance’i vormis. Kunstnike sõnul on tegemist kahepoolsel lõuendil oleva abstraktse teosega, mis on valmistatud mõlema looja poolt samal ajal ning teostatud nööri viskamisega läbi lõuendi.

Mari ja Tauri: “Selline tehnika muudab kunstiteose võrdsuse aspektist vaadates mõlema looja loominguks, kus 50 protsenti kummagi poole tööst on teise poole sisendiga. Siiski võib selline teostus olla ebavõrdne, tulenevalt mõlema autori isiklikest motiividest. Kahepoolsete võrdsete kokkulepete ebavõrdsustamine isikliku kasu saamise eesmärgil tundub kohati vaimu ergastava ja loominguliselt vabastava võimalusena. Võrdne ei pruugi olla võrdne, nii ühte kui teist on võimalik erisuunas mõjutada, ehk võrdsus tähistab ideaali, millel pole mitte kunagi võimalust teoks saada.“

Protsessi salvestamine video ja fotode näol võimaldab luua uued perspektiivid, näidates teostust kui koostööd või selle puudumist, mille tulemusena luuakse kaks eriilmelist maailma. Näitus on avatud galerii Positiivi akendel Roo 21a Tallinn 15.03.-11.04.2021.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.