Uudis

Alates tänasest saavad Tallinna koolinoored malevarühmadesse kandideerida

Foto: Shutterstock

Alates teisipäevast saavad Tallinna koolinoored kandideerida Sihtasutuse Õpilasmalev 2021. aasta malevarühmadesse. 13-19-aastastele nooretele on valikus ligikaudu 50 malevarühma, edastas linnavalitsus BNS-ile.

„Linna toel korraldatakse tänavu suvel 39 linnavälist noortelaagrit, kus osaleb kokku üle 4660 lapse ja noore, peale selle on oodata ka mitmeid linnalaagreid. Kuid ka õpilasmalev on läbi aegade olnud ülipopulaarne ning pakutud kohad on täitunud väga kiiresti,“ rääkis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ning avaldas lootust, et ka koroonaolukord malevasuve toimumist ei takista.

Sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Ott Väli sõnul on malevasuve pingsam ettevalmistus nii Tallinnas kui ka mujal Eestis toimunud juba käesoleva aasta algusest. „Tasub rõhutada, et kandideerimise avanemine ei võrdu veel malevasuve toimumisega! Ettevalmistusi küll tehakse, aga hetkel ei ole veel selge, kas ja milliseid koroonapiiranguid riik rakendab malevakorraldusele. See-eest on meil eelmisest aastast vastav kogemus ja saame kenasti hakkama täiendavate ettekirjutustega,“ ütles Väli.

2021. aasta malevasuvi on plaanis pühendada Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamisele. Kolm suurimat malevakorraldajat ja iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva toimkond on välja töötamas vastavat programmi, millega ühinema kutsutakse kõiki Eesti malevakorraldajaid.

Malevarühmadesse kandideerijatele tuletab Väli meelde, et oluline on registreerimise kiirus ja osa rühmade puhul tuleb valmis olla ka täiendavaks kandideerimisvooruks. „Kõikide registreerunute andmed salvestuvad Sihtasutuse Õpilasmalev andmebaasis. Kui juhtub, et kohe soovitud rühma ei pääsenud, siis kohtade vabanemisel võetakse sinuga hiljem ühendust,” sõnas Väli. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.