Uudis

Muudatused pole kohalikele meeltmööda: miks hakatakse prügi pühapäeviti vedama?

Pühapäevane jäätmevedu pole mitmetele kohalikele meeltmööda.Shutterstock

Novembrist hakkab Põhja-Tallinnas jäätmeveoga tegelema uue teenuspakkujana Eesti Keskkonnateenused AS, kelle plaan ka nädalavahetusel olmeprügi transportimisega tegeleda ja paindumatus graafiku muutmisel, on kohalikud skeptiliseks teinud.

Uue jäätmeveo teenuse pakkuja ning plaanitavate muudatuste teemal on Facebooki Pelgulinna grupis arvamust avaldanud mitmed kohalikud, kes ennekõike on muudatuse osas umbusklikud. Näiteks toob üks grupi liige välja, et pühapäeviti on tänavatele pargitud palju autosid, mille tõttu on suurtel prügiautodel osadesse kohtadesse väga raske ligi pääseda.

Kuna aga prügikonteiner tuleb aia taha tõsta, tekitab suurematki nõutust küsimus, millal siis ikkagi prügi ära viiakse. “Aega ei olnud võimalik ka telefonitsi täpsustada – anti vahemik 6 kuni 22. Ei tahagi tunni täpsust – abiks oleks juba seegi kitsendus, kas enne või pärast lõunat,” kirjeldas üks grupi liikmeks olev naine oma muret.

Ent on ka neid pelgulinlasi, kes on uue olukorra suhtes märksa kriitilisemalt meelestatud. “Keskkonnateenused muudavad meid sisuliselt sunnismaiseks: ei spaanädalavahetusi, ei suvilaskäimisi, ei vanematekülastusi teises Eesti otsas, kaua magamisest rääkimata,” arvas üks kohalik pühapäevasest pürgiveost.

Eesti Keskkonnateenuste AS juhatuse esimees Argo Luude täpsustas Pelgulinna Teataja päringu peale, et Põhja-Tallinnas osutatakse prügiveo teenust siiski kõikidel nädalapäevadel.

“Osadel klientidel veetakse jäätmeid pühapäeval, sest vastasel juhul langeks reede ja esmaspäeva peale ebamõistlikult suur koormus,” selgitas ta. “Pühapäeva kaasamine aitab jäätmevedu nädalapäevade vahel paremini hajutada ning seetõttu on väiksem ka oht, et prügikastid saavad ennem täis kui järgmine veopäev tuleb.”

Kas prügipäeva saab muuta?

Muuhulgas arutleti samas Pelgulinna kogukonna Facebooki grupi lõimes ka ühispöördumist Keskkonnateenuste AS-i poole, et pühapäevane prügivedu ringi muuta mõne argipäeva vastu.

“Kui on võimalik kliendi sooviga arvestada, siis me seda loomulikult ka teeme,” sõnas Luude seda kommentaarides, kuid lisas: “Olukorras, kus kliendi soov tähendaks, et näiteks ainult tema pärast peaks auto linna teisest otsast kohale sõitma, siis loomulikult püüame seda vältida, sest niisugune ebaefektiivne logistika oleks koormuseks nii linna liiklusele, keskkonnale kui tegelikult ka klientide rahakotile.”

Selleks, et pakkuda klientidele võimalikult häid hindu, on Luude sõnul oluline, et logistika oleks efektiivne, mistõttu ei saa ka alati klientide soovidele veopäevade osas vastu tulla. “Efektiivse logistika all pean silmas, et kui näiteks auto on esmaspäeval tänaval X, siis ta saaks sellel päeval ka kõik tänaval asuvad konteinerid tühjendatud. Oleks ju ka naabritele väga häiriv, kui auto käib iga päev samal tänaval jäätmevedu teostamas pelgalt selle pärast, et üks klient soovib autot esmaspäevaks, teine teisipäevaks, kolmas pühapäevaks,” rääkis Luude.

Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse avalike suhete nõunik Violetta Lanman sõnas, et antud teemal on suheldud Tallinna Ettevõtlusameti jäätmehoolduse osakonnaga. “Ettevõte on meile kinnitanud, et kõik selleteemalised sooviavaldused vaadatakse detsembris uuesti üle, analüüsitakse esimese teeninduskuu mahte, logistikat ja võimalusi ning siis otsustatakse, kas ning kui palju oleks vaja pühapäevaseid veopäevi muuta. “

Seni kehtinud jäätmeveolepingud Tallinna Jäätmekeskusega lõppevad oktoobri lõpus ning alates 1. novembrist osutab Põhja-Tallinnas korraldatud jäätmeveo teenust Eesti Keskkonnateenused AS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.