Uudis

Naabritel närvid pingul: rahurikkumiste arv on Põhja-Tallinnas viimase aastaga kahekordistunud

Foto: Shutterstock

Viimase aasta jooksul on inimesed veetnud rohkem aega kodudes koos ja nii kipub tekkima ka rohkem pingeid, mis võivad kulmineeruda konfliktiks.

Põhja-Tallinna piirkonnavanem Martin Kreitsmani sõnul on viimane aasta toonud kaasa palju konflikte naabrite vahel ja tavapärasest rohkem teateid rahurikkumise kohta. “Kindlasti on inimesed viimasel aastal olnud rohkem kodukontoris töötamas ja õppimas, mis on muutunud nad tundlikumaks igasuguse müra ja teiste häirivate tegurite suhtes,” selgitas Kreitsman. 

“Sageli tuleb ette, et mõni koosviibimine on pisut pikemaks ja lärmakamaks läinud,” rääkis Kreitsman. Rahurikkumiste puhul sekkub politsei siis, kui rikkumine toimub öösel ehk argipäeval vahemikus 22.00-6.00 või nädalavahetustel 00.00-7.00. 

Samas on kohati kahekordistunud ka päevasel ajal laekuvate rahurikkumiste arv. “Sellisel juhul ei sekku politsei karistusõiguslikult, vaid vajadusel tutvustame meie poole pöördujale erinevaid võimalusi, kuidas olukorda lahendada,” selgitas Kreitsman. “Eelkõige tuleks sellisel juhul suhelda ise naabritega või leida lahendus korteriühistu kaudu.” 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.