Uudis

Pelgulinna sünnitusmaja ei luba enam isasid sünnitusjärgsetesse perepalatitesse

Pelgulinna sünnitusmaja.Madis Sinivee / Eesti Meedia / Scanpix

Kuna olukord seoses COVID-19 laialdase leviku tõttu on muutunud kriitiliseks, ei luba Pelgulinna sünnitusmaja uuest nädalast ajutiselt enam isa ega teisi täiskasvanuid pereliikmeid koos ema ja lapsega sünnitusjärgsesse perepalatisse.

“Püüame võimalikult kaua säilitada võimaluse, et kaaslane saaks olla naisele sünnitusel toeks, kuid kõikide sünnitusmajas viibijate ohutuse huvides peame kahjuks piirama kaaslaste viibimist sünnitusmajas sünnitusjärgselt,” selgitas Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja dr Piret Veerus.

Doktor Viires lisas, et viiruse laialdane levik Tallinnas ja Harjumaal teeb murelikuks: “Eriti asjaolu, et levik ei ole enam kolletega piiratud, vaid muutunud epideemiliseks.”

Haigla kinnitusel jätkuvad praegu peresünnitused. Sünnituse juures viibides peab täiskasvanud ja eelnevalt edukalt tervisedeklaratsiooni täitnud pereliige pidevalt kandma klapita FFP2 respiraatorit ning tal ei ole lubatud haiglast vahepeal lahkuda.

Pereliige peab haiglast lahkuma, kui sünnitaja viiakse sünnitusosakonnast üle sünnitusjärgsesse palatisse.

Intensiivravi vajavate vastsündinute juurde ühe terve pereliikme lubamise otsustab haigla juhupõhiselt.

Piirang hakkab kehtima alates esmaspäevast, 16. novembrist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.