Uudis

Pelgulinna sünnitusmaja sai sirelililla valgusrüü

Täna on rahvusvaheline enneaegse sünni päev ning sel puhul värvus Pelgulinna sünnitusmaja sirelilillasse valgusesse.Pelgulinna sünnitusmaja / Facebook

Teisipäevase rahvusvahelise enneaegse sünni päeva värvus Pelgulinna sünnitusmaja sirelilillaks – see on enneaegse sünni päeva tunnusvärv, mis sümboliseerib õrnust ja erakordsust.

Enneaegselt ehk enne 37. rasedusnädalat sündinud lastele ja nende peredele pühendatud päev kannab tänavu sõnumit „üheskoos liiga vara sündinud laste tuleviku heaks“, mis rõhutab tervishoiutöötajate ja perekonna koostöö olulisust enneaegsete laste tervenemises ja arengus.

Pelgulinna sünnitusmaja vastsündinute osakonna juhataja doktor Pille Saik selgitas, et mida lühemat aega on beebi jõudnud ema kõhus kasvada, seda rohkem vajab ta pärast sündi meditsiinilist tuge ja jälgimist. Kuid meditsiinipersonali ja aparatuuri kõrval on äärmiselt tähtis roll ka perekonnal, kes saab vastsündinule pakkuda hädavajalikku lähedust ja hoolt.

Vastsündinute intensiivravi perepalatid on Pelgulinna sünnitusmajas olnud kasutusel juba alates 2017. aastast, mistõttu saab haigla võimaldada lapsevanematel olla oma ravi vajava beebiga ööpäevaringselt koos. Palat varustatud kõikide vajalike seadmetega, et toetada ja jälgida beebi elutähtsaid funktsioone ja arengut.

Ta tõstis esile, et tänu intensiivravi perepalatitele on vähenenud nosokomiaalsete infektsioonide ehk haiglas viibimise ajal tekkinud infektsioonide arv, samuti on vähem väga raskes seisundis lapsi, kes vajavad Pelgulinna sünnitusmajast edasisaatmist Tallinna Lastehaiglasse. Seevastu on suurenenud nende enneaegsete beebide arv, kes lähevad haiglast koju rinnapiimatoidul.

Pelgulinna sünnitusmajas näeb igal aastal ilmavalgust 3200 kuni 3500 last, neist ligikaudu 170 kuni 200 on enneaegsed, kes veedavad oma esimesed elupäevad, nädalad või kuud haiglas.

Ülemaailmse koroonaviiruspandeemia tõttu kehtivad Pelgulinna sünnitusmajas küll ajutised piirangud, kuid haigla püüab leida kõigi intensiivravi perepalatis viibivate enneaegsete jaoks antud olukorras parima lahenduse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.