Uudis

Pildid: Põhja-Tallinn vabanes kaheksa aastat paigal seisnud romukallurist

Kaheksa aastat ühel kohal seisnud romu teisaldamiseks kulus kaks ja pool tundi.Ilja Matusihis / MUPO

Kaheksa aastat kasutult Sitsi tänava otsas seisnud ning kohalikus kogukonnas rohkelt meelehärmi tekitanud kallur teisaldati viimaks.

Pühapäeva hommikul andis Tallinna Munitsipaalpolitsei (mupo) pressiteate vahendusel teada suurest töövõidust: Põhja-Tallinna kuulsa romukalluri teisaldamisest. Teadaolevalt oli kaheksa aastat ühes kohas püsinud kallur piirkonnas kõige kauem paigal seisnud romu.

Kurikuulsa kalluri teisalduski kujunes eriliseks. Kui tavaliselt kulub ühe romu teisaldamiseks umbes 30 minutit, siis sel korral võttis see aega kaks ja poolt tundi.

Mupo piirkondliku peainspektori Pavel Boitsovi sõnul on selle veoki kohta aastate jooksul tehtud kümneid kaebusi. Kõigepealt häiris elanikke see, et nende majade vahetus läheduses seisab aastaid suuremõõtmeline kallur,  mis võtab ruumi ja riivab silma, aga millega keegi ei sõida. Seejärel hakkas kalluri kasti vaikselt kogunema lähedal olevate majade prügi.

“Lõpuks pani keegi kasti sisu põlema ja oli reaalne oht, et see süütab lähedal asuvad  puitmajad,” kirjeldas Boitsov. “Halvima stsenaariumi puhul võinuks see ridamisi süüdata terve kvartalijao, valdavalt puidust ehitatud vanu puithooneid.”

Kaheksa aastat ühel kohal seisnud romu teisaldamiseks kulus kaks ja pool tundi.Ilja Matusihis / MUPO

Boitsovi sõnul on “kuulsa kalluri” lahkumisega romude teema Põhja-Tallinnas suures osas lõppenud. Kui veel paar aastat tagasi võis pea  igas kolmandas hoovis märgata mõnda mahajäetud sõidukit, siis nüüdseks on sellest saanud pigem erand.

Kahe aastaga on Põhja-Tallinnast eemaldatud 230 romu ja n-ö uinuvat sõidukit. Mupole teadaolevalt on piirkonnas veel umbes 40 tänavatele unustatud või kasutult seisvat autot.

Kaheksa aastat ühel kohal seisnud romu teisaldamiseks kulus kaks ja pool tundi.Ilja Matusihis / MUPO

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.