Uudis

Põhja-Tallinnas tehakse korda 24 korteriühistu hoovid

Foto: Shutterstock

“Põhja-Tallinna 24 ühistut saavad kokku ligi 166 000 eurot, mis on linnaosade võrdluses suurim toetuste summa. Ehitatakse prügimaju, rattakuure ja jalgrattahoidjaid, tehakse parandustöid, korrastatakse haljastust ja nii edasi,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. “Tänan kõiki tegusaid põhjatallinlasi, kes igapäevaselt panustavad oma hoolt ja vaeva meie linnaosa omapärasesse keskkonda.”

Sel aastal on ülelinnalise projekti “Hoovid korda” elluviimiseks eraldatud Tallinna linna eelarvesse 760 000 eurot. Tallinnas tegutseval korteriühistul on võimalik taotleda linnalt toetust õueala heakorrastamise rahastamiseks 15–70 protsenti maksumuse ulatuses. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 16000 eurot aastas ning 40000 eurot ühe hoovi kohta.

Projekti “Hoovid korda” toel saavad ühistud rajada või korrastada elamuid ümbritsevaid haljasalasid, laiendada parkimisalasid ja parandada olemasolevaid sõidu- ja kõnnitee katteid. Ka mängu- ja spordiväljakute ning jäätmemajade rajamine saab kõnealuselt projektilt abi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.