Politseile teeb muret suvine alkoholiga liialdamine

Foto: Shutterstock

Nii Noblessner kui Telliskivi on sel suvel kimpus liigselt alkoholi tarvitavate pidulistega ning ka pühade ajal tuli politseil tegeleda just purjus elanike vägitegudega.

Kesklinna jaoskonna Põhja-Tallinna piirkonnavanem Martin Kreitsmani sõnul oli olukord Põhja-Tallinnas pühade ajal üldpildis rahulik, kuid ikka leidus neid, kes purjuspäi tüli norisid. „Põhja-Tallinnas suuremaid jaanipäevaüritusi ei toimunud, kuid olime siiski valmis inimeste aitamiseks reageerima suuremate jõududega,” rääkis Kreitsman.

Suuremad tülitekitajad võeti vahi valla ning nende suhtes alustati ka menetlust. Väsinud või pea pildituks joonud pidulised toimetati kainestusmajja välja magama. “Kui alkohol toob kelleski esile tema kehvemad küljed, tasub vägijoogiga piiri pidada, “sooovitab Kreitsman. “Samuti ei tohi alkoholi tarvitada enne autorooli istumist, sest isegi lühike sõit võib saada saatuslikuks nii purjus juhiga samas autos viibijate kui ka kaasliiklejate jaoks.”

Pühade ajal toimus Põhja-Tallinnas mitu kaklust, millest mitu lõppesid kannatanu jaoks haiglas. 23. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Kaluri tänaval lõi 32-aastane mees 40-aastast meest. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastusi.

Samal päeval teatati kaklusest Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval. Kiirabi toimetas 36-aastase mehe haiglasse ja politseinikud 41-aastase mehe kainenema. Jätkuvalt samal päeval sai politsei teate, et Põhja-Tallinnas Nisu tänava lõi seni tuvastamata mees 45-aastast meest. Kiirabi toimetas mehe haiglasse kontrolli.

Politsei statistikast on juba varem selgunud, et Põhja-Tallinnas pannakse toime elanike arvu arvestades Tallinna linnaosadest enim lähisuhtevägivalda. Ka jaaniööl leidis aset mitu kehalise väärkohtlemise intsidenti ning kõigi toimepanijate suhtes alustati menetlust kehalise väärkohtlemise paragrahvi järgi.

22. juunil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Sitsi tänaval korteris lükkas 27-aastane mees enda elukaaslast, mille tulemusena tundis 29-aastane naine füüsilist valu ja sai vigastada. Kodus viibis ka alaealine laps ning juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

23. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopliranna tänaval on tekkinud konflikt 81-aastase naise ja 88-aastase mehe vahel.

23. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Sirbi tänaval majas ründas 34-aastane mees oma 34-aastast elukaaslast. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed. Kiirabi toimetas naise haiglasse ning politseinikud pidasid mehe kinni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.