Uudis

Positiivi galeriis näeb tänasest Henrik Metstaki isikunäitust kaduma läinud 2020. aastast

Foto: Henrik Metstak

Henrik Metstaki esimene isikunäitus „Möödunud olevik“ on fragment aastast, mis kõigilt justkui unenäoliselt rööviti. Fotod pärinevad autori suuremast projektist “366“, mis hõlmas 2020. aasta igal päeval ühe jäädvustuse tegemist ning selle avalikustamist sotsiaalmeedias.

Näitus on avatud galeriis Positiiv aadressil Roo 21a 8.06.-31.07.2021 ja kujundatud nii, et seda saab vaadata ööpäevaringselt läbi galerii akna.

Henrik Metstak selgitas oma projekti tagamaid nii: “Projekti „366“ idee tuli mul 1. jaanuari hommikul, kui lastega õues olin ja nende tegutsemist jälgisin. Olin ise võrdlemisi keerulises eluetapis, mis minu igapäevaseid tegevusi kõvasti segas. Leida igas päevas üks kaader, mida kinni püüda ja avalikustada, oli võrdlemisi hea proovikivi. See arendas visuaalset mõtlemist ja muutus järk-järgult üheks väga nauditavaks tegevuseks või ehk suisa teraapiaks iseendaga.”

“Henrik Metstaki näitus „Möödunud olevik“ on mõtisklus aja kulgemisest,” rääkis Galerii Positiiv kuraator ja galerist Kristel Schwede. “Visuaalse fotopäevikuna alanud projekti väärtuseks on fotograafi oskus näha ja luua pildikeeles üldinimlikke ajatuid sõnumeid, millega suhestumine mõjub teraapiliselt. Veidi melanhoolsed ja filosoofilised hetked vahelduvad dünaamiliste ja energiliste sündmustega, üleminekuks vajaliku hingetõmbepausi annavad meditatiivsed mustvalged loodusvaated. Metstak tunnetab võrdselt nii mustvalge kui ka värvilise fotograafia olemust ja võimalusi ning suunab vaataja märkamatult pildi sisse, looma oma nägemust fotograafi kinnipüütud kummalisest ajast.”

Fotograaf osales 2020 detsembris Loovgraafi ja galerii Positiiv korraldatud fotoüleskutsel ja ühisnäitusel “Emotsioon”. Tema saadetud foto “Tallinna kaks nägu” oli üks viiest pildist, mille valis välja Vivian Ainsalu, üks viiest professionaalsest fotograafist, kes olid kutsutud ühisnäituse piltidest oma lemmikut välja valima.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.