Uudis

SDE plaanib Tallinnas kompenseerida laste eriarsti visiiditasu

Foto: Shutterstock

Tallinna sotsiaaldemokraadid plaanivad linnas võimule saades kompenseerida laste visiiditasu eriarstide vastuvõtul. Et vähendada laste tervisemuresid ning avastada võimalikud terviserikked varakult, kompenseeritakse laste visiiditasu eriarstide vastuvõtul, teatas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) Tallinna piirkonna esindaja kolmapäeval.

“Haridus, sotsiaalhoolekanne ja tervishoid loovad sotsiaalset kindlustunnet ja peavad meile kõigile kättesaadavad olema,” ütles endine tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

“Omavalitsused on koolipidajad ja vastutavad sotsiaalsete murede lahendamise eest, aga kuigi tervishoid on riigi korraldada, siis saab omavalitsus tervishoiuteenuste kättesaadavust parandada küll. Tallinnas käib tööl ja õpib palju inimesi, kel oma perearst mujal, aga väikese tervisemurega erakorralise meditsiini osakonda ei maksa minna. Samuti on palju katkendliku ravikindlustusega või ravikindlustuseta inimesi, kuid haigus ei küsi kindlustusstaatust. Tallinnale on jõukohane neile esmatasandi arstiabi pakkuda,” rääkis Sikkut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.