Uudis

Sõle ja Paavli tänava nurgale kerkib Lidli kauplus

Foto: Lidli detailplaneering

Täna kooskõlastas Põhja-Tallinna linnaosakogu Paavli 10 ja Paljassaare 89 detailplaneeringud, mis lähevad nüüd edasi linnavolikogusse heakskiitmisele.

Praegu asub Paavli 10 krundil Rimi, aga plaani järgi kerkib sinna uus Lidli kauplus. Uus hoone võib tulla kuni kolme maapealse korruse ja ühe maa-aluse korrusega. Linn ja linnaosa maakomisjon on teinud ettepaneku parkimiskohti väljaspool hoonet vähendada ja viia need hoonesse sisse.

Planeeringus on häid uudiseid nii kergliiklejale, autojuhile kui ka ühistranspordi kasutajale. Paavli tänavalt Sõle tänavale luuakse kahesuunaline ühendus ning uue tänava kaudu lisatakse ühendus ka Manufaktuuri tänavaga. Samuti on reserveeritud rattakoridor Putukaväilani ja võimalik trammitee samal suunal.

Sotsiaaldemokraatide Põhja-Tallinna osakonna juhi Joosep Vimma sõnul on liiklusvõrgustiku parandamine igati positiivne areng. “Hea meel on näha, et detailplaneering arvestab võimaliku trammitee ja rattakiirtee rajamisega,” kommenteeris Vimm. “Samuti on hea praktika, kui arendaja ehitab välja vajaliku tänavavõrgu ning annab selle linnale üle.”

Positiivne on Vimma hinnangul ka see, et mõeldakse kõrghaljastuse peale ning olemasolevad puud istutatakse ümber.

Detailplaneeringu murekohaks peab Vimm linnaruumi visuaalset külge. “On oluline, et ehitatav hoone ei oleks kinnine kast ja lisaks linnaruumile ka visuaalselt väärtust juurde,” räägib Vimm. “Samas on atraktiivse linnaruumi seisukohalt linnaosakogu tungiv soov viia võimalikult palju parkimiskohti hoonemahu sisse igati tervitatav. Nii ei ole tarvis luua juurde suuri asfaltväljakuid ja sellega saan ainult kahe käega nõus olla.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.