Uudis

Tallinna õpilaste toidupakkide sisu muutus rikkalikumaks

Sellest nädalast alates saavad Tallinna õpilased senisest rikkalikumaid toidupakke, kuhu varasema viie koolilõuna asemel on komplekteeritud kaheksa päeva toiduained. Lisatud on nii puu- ja köögivilju, teraviljatooteid, piimatooteid kui ka teisi toiduaineid.

Eelnevalt oli kõigil pealinna õpilastel võimalus saada koolist toidupakk, mis sisaldas toiduaineid viie koolilõuna mahus, kuid alates 22. märtsist on ühes pakis kaheksa päeva jagu toiduaineid.

Tallinna koolid jagavad toidupakke üks kord nädalas. Viimaste nädalate andmed näitavad soovijate arvu kasvu: kui 8.–12. märtsi nädalal jagati ligi 18 720 toidupakki, siis 15.–19. märtsil tõusis pakkide arv ligi 29 670-ni. Jooksval nädalal on jõutud jagada ligi 20 300 pakki. 

Alates käesoleva aasta märtsist tuleb toitlustajatel lähtuda Tallinna haridusameti spetsialistide soovitatud toiduainete nimekirjast, et toidupakkide sisu oleks ühtlane kõigis linna koolides. Igal nädalal on toidupakis erinevusi, kuid peamised toiduainete grupid on alati esindatud.

Tallinna koolid on võimaldanud kõigile distantsõppel olevatele lastele, kes seda on soovinud, koolilõunat juba alates eelmisest koroonakevadest. Esialgu jagati sooja koolilõunat koolis kohapeal ja seejärel pandi see lastele termoskarbiga kaasa. Aprillist alates jagati õpilastele toidupakke, mis sisaldasid kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks vajalikke toiduaineid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.