Uudis

Tallinna Soojus hakkab uuendama pealinna lasteaedade ja koolide küttesüsteeme

Foto: Shutterstock

Tallinna Soojuse tähelepanu keskmes on tänavu koolide ja lasteaedade küttesüsteemide renoveerimine. Koostöös Tallinna Haridusametiga hoolitsetakse soojusvarustuse tõhusa toimimise eest vähendades ka kulusid.  

Tallinna Soojuse juhataja Rainer Vakra sõnul on rõõmustav, et Tallinna linn on võtnud oma eesmärgiks pealinna koolide ja lasteaedade korrastamise, millest paljude majad on amortiseerunud. „Mitmed neist hoonetest on ehitatud 1960ndatel aastatel ja samast ajast pärineb ka soojatorustik. Kaua need aga enam vastu ei pea. Praegune ehituskvaliteet ja materjalid on aastatetagustega võrreldes aga õnneks palju keskkonnasõbralikumad ning ka ehitusnõuded on aastate jooksul muutunud,“ rääkis Rainer Vakra. „Näiteks Juhkentali tänaval asuva Liivamäe lasteaia rekonstrueerimise käigus asendatakse põranda all olev 40 aastat vana soojustorustik uue eelisoleeritud torustikuga. On selge, et läbi selle panustame lisaks kulude kokkuhoiule ka sõna otseses mõttes oma laste tervisesse ja heaollu,“ lisas Vakra.

2021. aastal uuendatakse Tallinna Haridusameti tellimusel soojustorustik ka Tammsaare teel asuva Rõõmupesa lasteaia hoones ja kinnistul, kus torustiku vanus on 24 aastat.

Põhja-Tallinnas Sõle tänaval asuv lasteaed Päikene saab käesoleval aastal uue asfaltkatte ning koos sellega asendatakse ka 54 aastat vana küttetoru uuega. Samasugused tööd seisavad ees Narva maanteel asuvas Tallinna muusikakoolis. Nelja haridusasutuse küttesüsteemide renoveerimisse investeeritakse üle 200 000 euro.

AS Tallinna Soojuse ülesanne on kindlustada Tallinna linna soojatarbijatele häireteta varustamine kvaliteetse soojusega. Selleks on AS Tallinna Soojus sõlminud 30-aastase tähtajaga rendi- ja operaatorlepingu  AS-iga Utilitas Tallinn. Kaugküttevõrgus on üle 4000 soojust tarbiva hoone.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.