Uudis

Tallinna tänavatel käib talviste löökaukude remont

Juba jaanuarikuus alustati Tallinna tänavatel talvega tekkinud ohtlike löökaukude remonti, töö käib ööpäevaringselt.  

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul alustas linn kriitilisemate töödega juba varakult. „Teede parandusega alustasime jaanuaris ning aasta algusest tänaseni on remonditud 2800 m2 teekatet. Löökaukude remondiga tegeleb praegu kolm brigaadi, neist kaks päeval ja üks öösel,“ rääkis Klandorf. „Esialgu kasutame remondiks talveasfalti, mis tuleb ilmade soojenedes taas eemaldada ja suvisega asendada.“

Klandorf märkis, et võrreldes eelmise aastaga on teede lagunemist mõnevõrra vähem. „Hetkeseisuga on meil fikseeritud 1240 remonti vajavat kohta, möödunud kevadel oli neid sama ajaga 84 võrra enam. Seal hulgas on näiteks teedele tekkinud praod ja äravajumised, aga ka ohtlikud löökaugud, mida on praeguseks leitud 35,“ selgitas abilinnapea ning lisas, et autojuhtide hoiatamiseks on sõiduteedele paigaldatud 341 ajutist liiklusmärki. „Tänavu on ka löökaukudest tekkinud liikluskahjusid olnud varasemaga võrreldes oluliselt vähem, selle kohta on linnale laekunud ainult 10 avaldust.“    

Klandorf tõdes, et linn on valmistunud suuremate asfalteerimistööde alustamiseks, kuid see sõltub ilmast, sest asfalditehase saab käivitada siis, kui ööpäevane keskmine temperatuur tõuseb viie plusskraadini. Viimasel paaril aastal on saanud alustada märtsi lõpus või aprilli alguses. Tänavate hooldusremondiks on 2021. linnaeelarvesse kavandatud üle 10,7 miljoni euro.

Kuigi teeremont käib hoogsalt, tuleks autojuhtidel olla liikluses tähelepanelik ja juhinduda hoiatavatest liiklusmärkidest. Märgistamata löökaukudest saab teatada linna abitelefonile 14410.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.