Uudis

Terviseamet hoiatab: Stroomi rannas ujuda ei tasu

Foto: Shutterstock

Terviseamet on Stroomi ranna veekvaliteeti kaks aastat järjest “halvaks” hinnanud. Nii suplejad kui terviseamet jäävad ootama, et Põhja-Tallinna valitsus midagi ette võtaks, sest kui veekvaliteeti parandada ei õnnestu, võib terviseamet kehtestada suplemiskeelu.

Randade suplusvee kvaliteedi hindamisel analüüsitakse soole enterokokkide ja Escherichia coli sisaldust. Mõõtmisi korraldatakse kogu suplushooaja jooksul ning suve lõpuks antakse supluskohale ametlik hinnang, mille najalt edasi tegutseda.

“Halva” kvaliteedi korral peab supluskoha haldaja tegema kõik võimaliku selleks, et olukord paraneks ning reostus ei kujutaks inimestele ohtu. Kui see pole ühel või teisel põhjusel võimalik, tuleb üldsust teavitada ohtudest ning paigutada randa sildid, mis keelavad ujumise või soovitavad rannalistel vette mitte minna.

Halva hinnangu sai Stroomi rand ka 2019. ja 2020. aastal ning 2021. aasta hooaja hinnang laekub sügiseks. Tänavuse suplushooaja esimesed maikuus tehtud mõõtmised näitasid paranemismärke ning nendega saab jooksvalt tuvuda siin.

Terviseamet teavitas Põhja-Tallinna valitsust 2019. aasta suplushooaja lõpus Stroomi ranna suplusvee kehvast kvaliteedist ning soovitas võtta kasutusele reostuse vähendamiseks vajalikud abinõud. Põhja-Tallinna valitsus otsustas seepeale täiendada veeproovide võtmise graafikut, et selgitada välja, kust reostus tuleb.

Nüüd tuleb oodata terviseameti otsust selle kohta, mis saab edasi. Seni aga Stroomi rannas vette minna ei maksa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.