Eesti ainus raamatukogubuss peatub ka Pelgulinnas

Foto: Erakogu

Alates 2008. aastast sõidab mööda Tallinnat ringi raamatukogubuss, mis toimetab inimestele lugemisrõõmu üle terve linna. Buss peatub ka Põhja-Tallinnas ning kõigil raamatusõpradel tasub sel puhul Kolde puiesteelt läbi astuda. Vaja läheb vaid Keskraamatukogu lugejakaarti.

Buss veab kaasas umbes 4000 raamatut, mille hulgast leiab lisaks eesti- ja venekeelsele uuemale kirjandusele ka klassikalist, sh koolikohustuslikku, ja ingliskeelset kirjandust. Samuti on valikus eestikeelseid audioraamatuid nii lastele kui täiskasvanutele.

Põhja-Tallinnas peatub buss teisipäeviti kell 13.15 kuni 13.45 aadressil Kolde pst 42. Praegu kehtib bussis 50-protsendilise ruumi täituvuse piirang ehk korraga on bussi lubatud 1 eestikeelse kirjanduse huviline ja 1 venekeelse kirjanduse huviline. Bussi sees palutakse kanda maski ning sisenedes ja väljudes puhastada käed.

Raamatud tagastatakse kontaktivabalt bussi uste juures asuvasse kogumiskasti ning õues vastavad kõigile küsimustele bussijuht Meelis või Paul.

Bussi peatuses seismise aeg on 30 minutit ja külastajaid palju, seega palume varuda kannatlikkust ja oma raamatute laenamise soovid juba aegsasti valmis mõelda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.