Mupo muretseb: viimasel ajal on laekuma hakanud ootamatult palju kaebusi seoses öö- ja päevarahu rikkumistega

Foto: Shutterstock

Mupo piirkonna inspektorid on murelikud, sest viimasel ajal on laekuma hakanud ootamatult palju kaebusi seoses öö- ja päevarahu rikkumistega. Kaebusi tuleb kõikjalt, kuid eeskätt magalarajoonidest, kus on hulgaliselt nõukogude-aegseid korterelamuid.

„Eile tuli ühest kortermajast korraga lausa mitu kaebust, kus kaevati oma naabrite peale – ühel juhtumil oli tegemist naabriga, kes on kodus ja keda häirib üleval elava väikelapse jooksmine, hüppamine ja nutmine. Lisaks kaebas teine majaelanik, et alumised naabrid rikuvad öörahu pidevalt pidutsedes ja rõdul suitsetades. Teine avaldus tuli kahelt naabrilt: kolmandal korrusel elav eakas meesterahvas kuulab õhtuti ja tihti ka öisel aja televiisorit, mille hääl on põhja keeratud. Tema kohal elav naisterahvas kaebab, et ei saa magada ning seetõttu on ta sunnitud vastu põrandat ja radiaatorit kloppima. Naisterahva peale kaebavad omakorda  teisel korrusel elavad naabrid, keda häirib pidev kopsimine. Valjult televiisorit kuulav mees aga kurdab, et on invaliid ja kuulmine on kehv,“ rääkis piirkonna peainspektor Anna Elzer.

Elzeri sõnul on pajud inimesed päeval kodus, ka koolilapsed on kodus ja eriti vanemates kortermajades, kus heliisolatsioon ei ole parimal tasemel,  on seetõttu tavapärasest rohkem müra. Ja hargnebki lahti jada, kus need, kes on kodus kaugtööl, ei saa rahulikult tööd teha või õppida. Need aga, kes on kas töö kaotanud või ajutiselt töölt eemal, tahavad aega võimalikult ratsionaalselt ära kasutada – eeskätt remonti tehes või põhjalikke koristustöid ette võttes.

„Pinged igapäevase olme tasandil on eskaleerunud. Meie saame inimestega vaid vestelda, teha selgitustööd ja paluda neil olla üksteist arvestavamad – mõnel juhul see aitab, mõnel juhul mitte. Aga selgelt on tunda, et inimesed on muutunud väga närviliseks ning nende muredega tegelemine nõuab teinekord lausa psühholoogilist lähenemist. Vahel on kasu sellestki, et inimene saab oma mure ära rääkida“.

Peainspektor soovitab, et kui naabri müra on muutunud häirivaks, siis peaks esimene samm olema müra tekitajaga rääkimine, korrakaitsjate välja kutsumine olgu aga viimane võimalus.

„Loodame, et peagi tuleb suvi – inimesetel hakkavad puhkused ja paljud sõidavad linnast ära. Suvega aga ehk laheneb ka praegune pingeline olukord koroonarindel. Seni aga – rahulikku meelt ja rohkem üksteisest hoolimist!“

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.