Uudis

Nädalavahetuseks on Tallinna vaktsineerimiskeskustesse veel vabu aegu

Foto: PM/Scanpix

Reedel kella 14-ks oli Sõle Spordihallis vaktsineeritud 667 inimest ning kõik reedesed ajad on juba broneeritud, kuid vabu aegu on veel nii laupäevaks kui ka pühapäevaks Sõle Spordihalli ja Tondiraba Jäähalli.

Vaktsineerimiskeskusesse on võimalik aegu broneerida inimestel, kes on vähemalt 65-aastased või vanemad. Lisaks elektroonilisele registreerimisele digiregistratuuris ning Confido ja Medicumi kodulelehel, on võimalik aegu broneerida ka telefoniregistratuur kaudu, mis töötab reedel veel kella 20-ni, laupäeval ja pühapäeval kell 10-18. Eesti keeles saab registreerida telefonil 600 7775 ja vene keeles telefonil 6007774.

„Vaktsineerima on võimalik tulla siiski ainult eelregistreeritud inimestel ja registreerida saab nii elektrooniliselt kui ka telefoniregistratuuri kaudu. Turvalisuse kaalutlustel, et saaksime tagada hajutatust ja piisavat distantsi, ei saa me elava järjekorra alusel inimesi teenindada. Praegu on veel piisavalt vabu aegu ja võimalusi haigekassa määratud vanuserühma kuuluval inimesel vaktsineerimisele aeg saada,“ ütles Tallinna linnavalitsuse koroonanõunik Ester Öpik.

Sõle Spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido Meditsiinikeskus reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 10-19, vaktsineerimisvõimalus on kokku 3900 inimesel, kellest praeguseks on vaktsineeritud 667. Tondiraba Jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kell 9-18, vaktsineerima oodatakse 3200 inimest. Mõlemale kliinikule on haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud AstraZeneca vaktsiini.

Selleks, et inimesed saaksid turvaliselt ja mugavalt vaktsineerimiskeskustesse Sõle Spordikeskusesse ja Tondiraba Jäähalli vaktsineerimisele sõita, sõidavad vaktsineerimiskeskuste juurde viivad bussiliinid 33, 40, 51, 65, 66 ja 72 tööpäevase sõidugraafiku alusel.

Vaktsineerima saab tulla ainult eelneva registreerimise alusel. Vaktsineerima tulles palub linn kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Sel nädalavahetusel vaktsineeritakse üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.