Uudis

Põhja-Tallinnas muutub novembrist prügivedaja: mida sa tegema pead?

Elanikel ja ettevõtetel tuleb sõlmida uus leping

Novembrist tegeleb Põhja-Tallinnas jäätmeveoga uus teenuspakkuja.Urmas Luik / Pärnu Postimees / Scanpix

Seni kehtinud jäätmeveolepingud Tallinna Jäätmekeskusega lõppevad oktoobri lõpus ning alates 1. novembrist osutab Põhja-Tallinnas korraldatud jäätmeveo teenust Eesti Keskkonnateenused AS.

Selleks, et olmejäätmed saaksid ka edaspidi ära veetud, tuleb elanikel, korteriühistutel ja ka ettevõtetel sõlmida uus jäätmeveoleping Eesti Keskkonnateenused AS-iga. Veetavad jäätmeliigid on segaolmejäätmed, paber- ja kartongijäätmed, biolagunevad jäätmed ning suurjäätmed.

“Korraldatud jäätmevedu toetab jäätmete liigiti kogumist ja suurendab liigiti kogutavate jäätmete koguseid. Kui Põhja-Tallinna piirkonda teenindab üks vedaja, annab see võimaluse pakkuda kvaliteetsemat klienditeenindust ning personaalsemat lähenemist. Eramaja omanikud, korteriühistud ja ettevõtted saavad jäätmevedajaga leppida kokku teenuse mahus, sageduses ja lepingu perioodis,“ sõnas Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Seni kehtivad jäätmeveost erandkorras vabastused ja jäätmemahutite ühiskasutused alates 1. novembrist enam ei kehti. Nende uuesti rakendumiseks on vajalik esitada uus taotlus Põhja-Tallinna linnaosavalitsusele, mida on võimalik teha SIIN. Jäätmeseaduse alusel korraldatud jäätmeveost vabastatud kinnistud ei ole kohustatud lepingut sõlmima.

Jäätmeveolepingut saab sõlmida alates 1. oktoobrist iseteeninduskeskkonnas või kohapeal Põhja-Tallinn linnaosavalituses (Niine tn 2) esmaspäeviti 19. ja 26. oktoobril kella 14-17ni. Kõigile, kelle andmed on registris, saadetakse oktoobris eeltäidetud lepingud kontaktandmetes olevale aadressile.

Korraldatud jäätmeveo leping Põhja-Tallinnas sõlmiti Tallinna Ettevõtlusameti ja Eesti Keskkonnateenused AS vahel viieks aastaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.