Uudis

Põhja-Tallinnas aset leidnud risustamine võib kaasa tuua kopsaka trahvi

Foto: erakogu

Märtsi lõpus teavitasid mupo Põhja-Tallinna tugipunkti inspektorid Sõle tänava piirkonnas asuva garaažiühistu juhatust asjaolust, et ühistu ala on risustatud erinevat liiki jäätmetega, s h suurjäätmed, olmejäätmed, kasutatud autorehvid ja põlenud puidujäänused. Kõnele vastanud juhatuse liige lubas olukorraga tutvuda ja probleemi võimalikult kiiresti lahendada.

Selle nädala esmaspäeval laekus muposse kaebus, et eelmainitud garaažiühistust umbes 50 meetri kaugusel asuvale naabergaraažiühistu alale on ootamatult tekkinud prügiladustus.

„Läksime kohale ja lähemal vaatlusel selgus, et tegemist on tuttavate jäätmetega,“ ütles mupo Põhja-Tallinna piirkonna vaneminspektor Oksana Sviridenko. “Õnneks on meil olemas tunnistaja, kes oma silmaga nägi, kuidas need jäätmed garaažiühistu territooriumilt uude kohta sattusid. Kahtlus on, et sama ühistu esindajad, selle asemel, et jäätmed jäätmejaama toimetada, vedasid kogu prahi 50 meetrit eemale ja panid seal rahulikult maha“.

Päev hiljem tuli järgmine avaldus, milles teatati, et uude kohta toimetatud prügihunnik on endisest kohast kadunud, aga taas kord edasi liikunud – ületanud garaažide juures asuva jalakäijate promenaadi ja pidama jäänud linnaosa hallataval territooriumil.

“Kutsusime välja tunnistaja, kelle poolt laekunud videomaterjal näitab, et prügi on hoolikalt erinevatesse kohtadesse laiali puistatud, kaasa arvatud lähedal asuvad, jalutajatele mõeldud istepingid. Ilmselt püüti tekitada mulje, et tegemist on linnapildis tavapärase, inimeste poolse prügistamisega, ” ütles Sviridenko.

Uut olukorda fikseerima läinud inspektorid sodi eest ei leidnud. Nimelt selgus, et linnaosa poolt koristusteenust pakkuv firma oli oma korralise koristustöö käigus, vahetult enne inspektorite kohalejõudmist, prahi ära koristanud.

“Asi hakkas meid niivõrd huvitama, et saatsime koristusfirmale olemasolevad fotod, küsimusega, kas tegemist võis oli sama risustusega. Hommikul saime vastuse, et tegemist oli tõesti tuttava prügiga.”

Asjaolude väljaselgitamiseks on Põhja-Tallinna tugipunkt alustanud väärteomenetluse. „Juhul, kui me tuvastame, et antud rikkumine on toime pandud garaažiühistu ehk juriidilise isiku huvides, siis võib garaažiühistut oodata kuni 20 000 euro suurune rahatrahv“.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Põhja-Tallinna olulisematest teemadest.