Uudis

Need kolm kaasava eelarve ettepanekut on enim kohalike poolehoidu võitnud

Kaasava eelarve hääletusel paistavad enim populaarsust koguvat tervisesporti puudutavad ettepanekud.Shutterstock

Pelgulinna ja Kalamaja kogukondade sotsiaalmeediagruppide põhjal paistavad kaasava eelarve konkursil populaarsust koguvat ennekõike kolm ideed.

Geeniuse toimetus uuris kogukondade Facebooki gruppides, millised kaasava eelarve konkursile esitatud 13 ettepanekust neid enim kõnetavad.

Kõige populaarsemaks on seni osutunud ettepanek rajada Stroomi randa olemasoleva jalgpalliväljaku asemele universaalne spordiväljak. Ettepaneku autori Viktoria Zubkova sõnul aitaks universaalse spordiväljaku rajamine suurel hulgal tallinlastel sportida oma kodukohas ning soodustaks tervisespordiga tegelemist.

Ka populaarsuselt teine ettepanek näeb ette spordiväljaku rajamist. Raimo Nõu on esitanud kaasava eelarve hääletusele ettepaneku rajada Sõle staadioni kõrvale multifunktsionaalne spordiväljak. Kunstmurukattega väljaku sobiks tema sõnul näiteks pallimängudeks ning kuna see on valgustatud, saaks sinna talvekuudel rajada liuvälja.

Kolmas rohkelt toetajaid kogunud ettepanek on luua Pelgulinna Kolde puiesteele erinevatele vanusegruppidele mõeldud tasakaalurada ning jalgratturitele mõeldud seikluslik puidust rattarada ehk pump track.

Jaanuari viimasel kahel nädalal saavad põhjatallinlased valida kaasava eelarve konkursile esitatud ettepanekute seast oma lemmikud. Kõigist ettepanekutest saad pikemalt lugeda SIIT.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.